Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 lutego 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Myriam" Ch&K&K czyli Marek Chołoniewski – instrumenty komputerowe; Włodek Kiniorski – saksofony, flety, instrumenty perkusyjne, głos; Krzysztof Knittel – syntezatory, sampler. Nagrano 28.01.1999 w Teatrze Bückleina w Krakowie (1 – 3) oraz w maju 1999 w studio domowym Włodka Kiniorskiego w Zagnańsku. Projekt "Nucleon" Andrzeja Sawika i Jakuba Rutkowskiego - to muzyka z pogranicza jazzu i muzyki poważnej, ale także z elementami innych stylów muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej godzinie audycji z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości - muzyczne, czytelnicze oraz filmowe. Tym razem podyskutujemy o płycie Destroyer pt. "Have We Met"- ten alternatywny album rozprawia o świecie końca wartości. Będzie także o książce Raynor Winn- „Słone ścieżki” - pełnej optymizmu, szczerości i miłości do życia, prawdziwej historii o pogodzeniu się z żalem i przede wszystkim o uzdrawiającej mocy świata przyrody. Przyjrzymy się także filmowi- "Kłamstewko" w reż. Lulu Wang, który otrzymał już wiele nagród. To słodko- gorzka opowieść o doświadczeniu tych, którzy znaleźli się pomiędzy: krajami, kulturami, językami; między dzieciństwem a dorosłością.


Po godz. 20.00 porozmawiamy z Dominiką Słowik, laureatką Paszportu "Polityki" 2019 za powieść "Zimowla", która tuż po spotkaniu z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zagości w radiowym studio i opowie nie tylko o tym, jak napisać dobrą powieść, ale też o meandrach pamięci, drogach wyobraźni, wykreowanej rzeczywistości, fantazji, obrazach ludzi, wierzeń, a także o dialogu z czytelnikiem- zagmatwanych latach dziewięćdziesiątych, dwutysięcznych- i wywoływanej refleksji- w co wierzymy, kim jesteśmy, komu ufamy.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Do autorki można napisać tu: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »