Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Anthony Braxton stworzył muzykę o gigantycznej wprost złożoności i pasji niepodobnej do niczego, co dotychczas znane. Posłuchamy go tym razem w interpretacji standardów jazzowych.

Przemek Dyakowski to animator kultury, promotor, organizator koncertów, band lider oraz twórca zespołu Take It Easy. Przeniósł się do Gdyni w połowie lat 60. Grał w kabarecie Tadeusza Chyły i występował w gdańskim Żaku. Jest współtwórcą zespołu Rama 111, z którym grał na całym świecie. W latach 90. twórca legendarnego Sax Clubu, działającego przez wiele lat przy Teatrze Miejskim w Gdyni. Ostatnio nagrał piosenki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną audycję zaczynamy od pytania, które zada mistrz we własnej osobie - Wojciech Fortuna. Proszę przygotować się na głębokie przeszukanie internetu w temacie zimowych igrzysk olimpijskich.

Sprawdzimy czy sezon na katar i kaszel już jest w rozkwicie, bo jeśli tak, to czas wypatrywać wiosny! A na koniec z kwiatami biegniemy do stulatków, których na szczęście przybywa. Słuchajcie nas już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Martlak
  • Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł koalicyjnego klubu PiS, wiceprzewodniczący Porozumienia. Wśród tematów: rozmowy w GDDKiA ws. planowanego przebiegu drogi S-11, interpelacja ws. przywrócenia linii kolejowej 144 Opole -Tarnowskie Góry, otwarcie biura poselskiego w Opolu, a także wizyta wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anny Budzanowskiej w Opolu.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »