Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 stycznia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W katalogu ECM pojawia się debiutancki album trio Sun of Goldfinger, który tworzą wybitni i poważani awangardziści muzyki improwizowanej: gitarzysta David Torn, saksofonista Tim Berne i perkusista Ches Smith.

Joe McPhee Po Music: Topology - emocjonalna muzyka pięknie zamyślonego konceptualisty i teoretyka muzyki improwizowanej.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY

Co poniedziałek w pierwszej godzinie audycji z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, czytelnicze i filmowe. Porozmawiamy o płycie Jacquesa Greene'a "Dawn Chorus"; książce- "Zimowla" Dominiki Słowik, za którą autorka otrzymała Paszport "Polityki" za rok 2019, a także filmie "1917" Sama Mendesa, który nie tylko został uhonorowany Złotymi Globami, ale ma 10 nominacji do Oscara.


W drugiej godzinie audycji Witold Szabłowski, dziennikarz, reportażysta, który prosto z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, gdzie dziś spotyka się z czytelnikami swoich książek, przyjdzie do studia i opowie o kuluarach powstawania książki "Jak nakarmić dyktatora". Autor przez 4 lata jeździł po całym świecie, rozmawiał z kucharzami m. in. Fidela Castro, Pol Pota, Saddama Husajna i innych dyktatorów. Mariaż książki kucharskiej i reportażu to intrygująca opowieść o historii widzianej przez kuchenne drzwi a także dyskusja wokół mechanizmów, które tworzą dyktatorów.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska, agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***