Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Kiedy Bóg się rodzi” jest świątecznym albumem, pełnym muzyki, słowa i obrazu - bardzo różnorodny w formie, pomyślany jest tak, żeby każdy odkrył tam coś dla siebie. Na płycie z muzyką znalazły się tradycyjne kolędy w niezwykłych aranżacjach oraz równie niezwykłe pastorałki. Jest coś dla tych, którzy lubią góralszczyznę, południowe rytmy, jest nutka jazzowa i muzyka instrumentalna.

Doskonałych muzyków nie trzeba reklamować: Rodzina Pospieszalskich, Mateusz Pospieszalski, Trebunie-Tutki, Hania Rybka, JazGot, NewLife’M, Tabasco Club.

W audycji dziś także trzeci album pt. "Takie moje wędrowanie" Antoniny Krzysztoń w opracowaniu muzycznym Wojciecha Waglewskiego oraz "Umbada" projekt etniczny Mamadou & Sama Yoon.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Czy gminy i powiaty aktywnie angażują się w politykę historyczną państwa? Pytanie to wydaje się zasadne, zważywszy na wielokulturowość Opolszczyzny, gdzie obok autochtonów żyje ludność napływowa, m.in. z Kresów II RP. Problemowi temu poświęcimy dyskusję w SamorządowejLoży Radiowej.

W tym roku czeka nas kilka okrągłych rocznic państwowych oraz tych związanych z Opolszczyzną. Przez aklamację Sejm przyjął uchwałę w sprawie upamiętnienia 75. rocznicy Tragedii Górnośląskiej. W tym i następnym roku obchodzone będą setne rocznice kolejnych Powstań Śląskich. Natomiast remontu nie może doczekać się Pomnik Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny. Zadanie to miały zrealizować samorządy lokalne.

W programie debatować będziemy też o nauczaniu historii w szkołach, utrzymaniu muzeów, dbałości o zabytki. Wszystko to są zadania Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Do słuchania w soboty od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »