Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Kiedy Bóg się rodzi” jest świątecznym albumem, pełnym muzyki, słowa i obrazu - bardzo różnorodny w formie, pomyślany jest tak, żeby każdy odkrył tam coś dla siebie. Na płycie z muzyką znalazły się tradycyjne kolędy w niezwykłych aranżacjach oraz równie niezwykłe pastorałki. Jest coś dla tych, którzy lubią góralszczyznę, południowe rytmy, jest nutka jazzowa i muzyka instrumentalna.

Doskonałych muzyków nie trzeba reklamować: Rodzina Pospieszalskich, Mateusz Pospieszalski, Trebunie-Tutki, Hania Rybka, JazGot, NewLife’M, Tabasco Club.

W audycji dziś także trzeci album pt. "Takie moje wędrowanie" Antoniny Krzysztoń w opracowaniu muzycznym Wojciecha Waglewskiego oraz "Umbada" projekt etniczny Mamadou & Sama Yoon.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

W poszukiwaniu nowych tras do spacerów poza miastem, Jan Łukasiewicz, instruktor ochrony przyrody PTTK, tym razem dotarł nad leniwie przepływającą przez Lędziny rzekę Jemielnicę.

Ponadto zaprosimy:

  • do Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej na opolskim rondzie – na spotkanie z Aldoną Hartwińską, która m.in. zaprezentuje (31 stycznia) swój autorski film o szwedzkiej zaklinaczce zwierząt;
  • do brzeskiej Kafejki pod Globusem, na spotkanie (5 lutego) z Krystianem Ogły uczestnikiem najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych światowych biegów górskich;
  • na odbywający się w Poznaniu (od 14 d0 16 lutego) VIII Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis uzupełniony zdjęciami z nad rzeki Jemielnica w Lędzinach, zamieścimy na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.


Do słuchania w sobotę od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »