Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Album Opolski i płyta "2 Lp"

Wyjątkowe i rzadkie wydawnictwo (swoisty dokument epoki) wydane w połowie lat 70. przez Towarzystwo Przyjaciół Opola, gdzie na pierwszej płycie znalazł się ustereofoniczniony wybór materiału z pierwszego opolskiego festiwalu z 1963 roku, a na drugiej płycie albumu dwa zespoły ludowe - jeden z Opola, drugi z Lewina Brzeskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

19:00 REWIRY KULTURY
Gotycka powieść dla młodzieży autorstwa Aleksandry Konefał trafi wiosną na półki jednej z największych sieciowych księgarni w Polsce. My już teraz na antenie Radia Opole porozmawiamy o debiucie młodej opolanki na rynku wydawniczym! Bohaterką książki jest 17-letnia Alicja, której życie ulega zmianie, gdy wprowadza się do górującej nad miasteczkiem Statton, rezydencji jej ojca. Z autorką książki porozmawiamy o balansowaniu pomiędzy nastrojem grozy, a sporą dawką humoru.

Po godz. 20:00 Izabela Jasińska z Muzeum Śląska Opolskiego opowie o karnawale, w którym odwróceniu ulega naturalny porządek świata. Będzie o ludyczności, ironii i zaprzeczaniu codziennej rzeczywistości w tradycjach mieszkańców wsi na Opolszczyźnie.

Od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »