Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 stycznia 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Karnawał, karnawałem - a może by tak trochę magii rodem ze świata klasyki? Miłość, podstęp, zła królowa, zaufanie, przyjaźń i niezwykła podróż, w której nie zabraknie próby charakteru, a wszystko to (i znacznie więcej!) we wspaniałej, muzycznej otulinie genialnego kompozytora!

Czy jednak, mimo wielkiej popularności "Czarodziejskiego fletu" Wolfganga Amadeusa Mozarta, naprawdę znamy treść tego singspielu i jesteśmy w stanie umiejscowić doskonale znane nam fragmenty w konkretnym miejscu akcji? Skoro karnawał to czas zabawy, pobawimy się słowno-muzycznym streszczeniem w mistrzowskiej interpretacji.

Do słuchania w środy od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
12:00 LOŻA RADIOWA
O co naprawdę chodzi w politycznych rozgrywkach? Jak w praktyce działa nasze niedoskonałe prawo? Czym martwią się Opolanie? Czym żyje region? O tym wszystkim dyskutujemy w Loży Radiowej.

Jak w każdy czwartek ok. 12:15 Magdalena Ogórek zaprosi na rozmowę Prosto z Sejmu. Tym razem jej gościem będzie polityk Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

W audycji także Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski (12:50).

Od 12:05 do 13:00 do słuchania zapraszają Magdalena Ogórek i Joanna Matlak, loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Joanna Matlak, Magdalena Ogórek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »