Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Album Opolski - 2 Lp

Wyjątkowe i rzadkie wydawnictwo (swoisty dokument epoki) wydane w połowie lat 70-tych przez Towarzystwo Przyjaciół Opola, gdzie na pierwszej płycie znalazł się ustereofoniczniony wybór materiału z pierwszego opolskiego festiwalu z 1963 roku, a na drugiej płycie albumu dwa zespoły ludowe - jeden z Opola, drugi z Lewina Brzeskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

12:00 LOŻA RADIOWA
Gościem Loży Radiowej będzie naczelnik wydziału oświaty Irena Koszyk z opolskiego ratusza. Porozmawiamy o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, których liczba rośnie, a także o tym jakie wsparcie trzeba im zaoferować. W tym celu ma dojść do połączenia dwóch instytucji edukacyjnych. Podpytamy też o ocenę zmian jakie na 2020 rok zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Po 13.00 odwiedzi nas Piotr Mielec z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, którego zapytamy o komentarz do rządowych zapowiedzi wprowadzenia opłaty turystycznej. - Chcemy dać dużą dowolność samorządom, które w większości domagają się tej opłaty - powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Nasz gość to jednocześnie miejski radny, zrobimy zatem przegląd jego interpelacji; zapytamy też o aktualne prace Komisji Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Opola.


Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »