Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 stycznia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Latakia Blend to projekt trzech wirtuozów, a są to Gabriele Mirabassi (klarnet), Michel Godard (tuba) i Giuseppe Biondini (akordeon).

Myriam Alter - belgijska kompozytorka ma niezwykły dar zauważania najdrobniejszych szczegółów - takich, obok których inni przechodzą obojętnie. Ale z nich przecież wszystko się składa i w nich odnajdujemy sens. Nagrywa co parę lat, cyzeluje aranżacje, w których znajduje się odbicie kultury jej hiszpańsko-żydowskich przodków.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Prawie 200 tys. małżeństw i nieco ponad 60 tys. rozwodów rocznie - to dane dane GUS-u. Za przyczynę rozwodów podaje się głównie niezgodność charakterów, a powództwa o rozpad pożycia małżeńskiego składają częściej kobiety. Branża ślubna ma się jednak bardzo dobrze. W Opolu odbyły się specjalistyczne targi. Sprawdzimy, jakie trendy będą obowiązywały w 2020 roku.
  • Miniony sezon był bardzo udany dla Opolskiego Związku Jeździeckiego. Obfitował w liczne zawody regionalne, ogólnopolskie, jak i międzynarodowe. W regionie przybywa także ośrodków jeździeckich - aktualnie mamy ich 20.
  • W magazynie będziemy także na noworocznym śniadaniu prasowym z udziałem zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Sprawdzimy z jakimi nadziejami wkraczają w 2020 rok opolscy przedsiębiorcy.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »