Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 stycznia 2020 roku

23:00 SET MEG
W dzisiejszej audycji SET MEG przypomnę najbardziej znane utwory z gatunku french house! To będą roztańczone dwie godziny, w których wybrzmiewać będą tacy artyści jak: Michael Gray, Bob Sinclar, David Guetta, Armand van Helden, Crystal Water i wielu innych!

Do słuchania w soboty od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Do autorki można napisać tu: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W programie „Śladami Kresowej Atlantydy” przedstawimy dźwiękową relację z naszego radiowego wyjazdu do Sądowej Wiszni w dzisiejszym obwodzie lwowskim na Ukrainie.

W ramach akcji Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Radia Opole przeprowadzona został zbiórka darów. Pomoc ofiarowana przez mieszkańców Opolszczyzny trafiła do naszych rodaków żyjących w czterech miejscowościach Ziemi Lwowskiej. Naszym radiowym transportem paczki żywnościowe zawieźliśmy m.in. do Sądowej Wiszni pod Lwowem. Odwiedziliśmy polską, sobotnią szkołę w tym miasteczku. Jego ciekawą historię opowiedział nam Roman Wójcicki.

W dalszej części programu przeniesiemy się do przedwojennego Stanisławowa. Zaprezentujemy kolejny odcinek audiobooka, który powstał na podstawie książki Tadeusza Olszańskiego „Kresy Kresów. Stanisławów jednak żyje”.

W niedziele i święta do słuchania od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać tu: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »