Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Poznański Festiwal Młodego Jazzu - zespoły, które wykraczają poza jazz i szukają inspiracji w muzyce ludowej. Dla tradycji swojej wsi - Lasowiackie Dziadkowanie, Zespół Ludowy Górniacy i Henryk Marszał z kapelą. Połączenie estetyki polskiej z afrykańską - duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński "Gut the Air".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Sytuacji finansowej gmin i powiatów poświęcona będzie sobotnia Samorządowa Loża Radiowa. Program prowadzić będziemy z Byczyny.

Gmina ta, jak i tamtejszy powiat kluczborski mają znaczące problemy budżetowe, a powodem tego są zobowiązania finansowe, które zaciągnięto w poprzedniej kadencji. Obecny rok ma być trudny dla finansów gmin i powiatów. Od kilku miesięcy, takie pesymistyczne prognozy słyszymy od samorządowców. Pogorszenie sytuacji budżetowej powodować mają niektóre decyzje rządu. Chodzi m.in. o podwyżki płac dla nauczycieli i niedoszacowaną subwencję oświatową od państwa, która nie pokrywa wydatków związanych ze szkolnictwem.

Czy w związku z tym samorządy lokalne czeka zapaść budżetowa? O tym m.in. rozmawiać będziemy w naszym programie.

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »