Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Poznański Festiwal Młodego Jazzu - zespoły, które wykraczają poza jazz i szukają inspiracji w muzyce ludowej. Dla tradycji swojej wsi - Lasowiackie Dziadkowanie, Zespół Ludowy Górniacy i Henryk Marszał z kapelą. Połączenie estetyki polskiej z afrykańską - duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński "Gut the Air".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek, jak co tydzień, nie zabraknie tematów związanych z historią, ale też będziemy śmiało wybiegać w przyszłość. Sztuczna inteligencja, która towarzyszy nam w coraz większej liczbie urządzeń, nie tylko pozwala robić naszymi aparatami coraz lepsze zdjęci, ale też okazuje się być coraz bardziej pomocna w codziennym życiu, zwłaszcza osób niepełnosprawnych. W programie zastanowimy się nad jej możliwymi zastosowaniami.

Powiemy też o przyszłości szkolnictwa zawodowego w naszym kraju. Naszego gościa, Lesława Tomczaka, dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, zapytamy, w jaki sposób i na którym etapie edukacji należy zacząć podejmować pierwsze decyzje mające wpływ na całe dorosłe życie.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Paulina Bilicz z Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu opowie nam o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Paczków, zwany polskim Carcassonne, to idealne miejsce dla miłośników małych, średniowiecznych miasteczek, tym bardziej że stąd już jedynie krok dzieli nas do pięknego czeskiego Javornika. Paczków to przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce, które kusi turystów wieloma świetnie zachowanymi zabytkami, które cudem przetrwały przez setki lat. Tym razem w audycji MOST porozmawiamy z burmistrzem Paczkowa Arturem Rolką o współpracy z położonym nieopodal po stronie czeskiej Javornikiem.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »