Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Poznański Festiwal Młodego Jazzu - zespoły, które wykraczają poza jazz i szukają inspiracji w muzyce ludowej. Dla tradycji swojej wsi - Lasowiackie Dziadkowanie, Zespół Ludowy Górniacy i Henryk Marszał z kapelą. Połączenie estetyki polskiej z afrykańską - duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński "Gut the Air".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

W ubiegłym tygodniu Renata Matusiak z Kędzierzyna-Koźla, która najchętniej podróżuje samotnie, opowiadała m.in. o swojej pracy w kirgiskim radiu, gdzie prowadziła audycję Polonia oraz o spotkaniach z mieszkańcami Pakistanu i Afganistanu.

Dziś – zgodnie z zapowiedzią – dalszy ciąg jej urzekających opowieści, m.in. o poznanych tam ludziach. Ponadto wyjaśni dlaczego podróżując po Azji, ubiera się jak kobiety z odwiedzanego kraju.

Po emisji audycji, jej dźwiękowy zapis, opatrzony dodatkowo zdjęciami z podróży Renaty Matusiak, zamieścimy na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »