Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzak - Krzak

Grupa gościła już w audycji, więc tym razem więcej miejsca będzie dla omówienia karier poszczególnych muzyków, co da dobry kontekst i pozwoli zrozumieć jak wyjątkowym zespołem był Krzak na polskiej scenie co w odsłonie koncertowej widać najwyraźniej, gdzie muzycy mają swoje partie solowe w których mogą wykazać jak różne mieli inspiracje od bluesa przez jazz i klasykę i że sukces nie wynikał z prostego z połączenia ich wszystkich, ale stworzenia oryginalnej muzyki na ich bazie.

Foghat - Foghat

Wydany w 1972 roku debiut Foghat wydaje się nieco spóźniony stylistycznie, aby odnieść wielki sukces, bowiem i blues rock i hard rock i folk miały już wielkie gwiazdy i klasyczne dziś płyty w swoich gatunkach, wiec konkurencja była silna, a poprzeczka ustawiona wysoko. Udało się jednak grupie podbić serca słuchaczy koncertami i żywiołowością dobrze oddaną w studiu, wiec chociaż dzisiaj nie są wymieniani w gronie elity, konsekwencja i talent pozwoliły im nagrać jeszcze wiele płyt i kontynuować udaną karierę,a dzisiaj kto wie, czy nie z większą ciekawością i przyjemnością słucha się ich debiutu niż płyt wielu uznanych gwiazd, które ugrzęzły w schematach.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

12:00 LOŻA RADIOWA

W pierwszej godzinie Loży Radiowej naszym gościem będzie dr Stanisław Niewiński. Eksperta z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu zapytamy o ostatnie wydarzenia w Rosji: dymisję rządu i planowane zmiany w konstytucji.


Po godz. 13:00 tradycyjnie zapraszamy na debatę partyjnych młodzieżówek. Z młodymi działaczami porozmawiamy o ustawie dyscyplinującej sędziów, nad którą w tym tygodniu pracuje Senat. Naszych gości poprosimy także o odniesienie się do sprawy radnego Przemysława Pospieszyńskiego, redagującego niegdyś stronę internetową pt. "Ośmiornica Wiśniewskiego".

Do 14:00 zapraszają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz. Do autorek można napisać tu: loza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »