Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Product Placement” – to już trzeci album wydany przez Kamila Piotrowicza i jego zespół. Jest to jeden z tak zwanych „albumów integrujących”. Mamy tu integrację doskonałych muzyków, integrację gatunków muzycznych i form, integrację wielu pozamuzycznych impresji, nastrojów i przemyśleń. Wszystko czytelnie ustrukturyzowane, a przede wszystkim bardzo przekonujące.

Pianista Jan Jarczyk był muzykiem i pedagogiem bardzo cenionym i bardzo lubianym, nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, zwłaszcza w środowisku jazzowym Montrealu.

Tie Break zalicza się do grona kultowych polskich grup muzycznych. Najnowszy, ósmy album tej grupy, zatytułowany "The End" jest podsumowaniem i syntezą dokonań artystycznych muzyków tworzących zespół.Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
- "To było silniejsze od miłości, od uczuć..." - tak rozpoczyna się, głęboko każdego słuchacza poruszający, reportaż Danuty Starzec, "Człowiek bez skóry". Autorka w roku 1997 powędrowała z radiowym mikrofonem do więzienia w Strzelcach Opolskich. Okazja była szczególna, bo to był mityng AA, w którym uczestniczył człowiek, który już wolność odzyskał. To jego słowa otwierają audycję, to o nim dowiadujemy się, że jest trzeźwiejącym alkoholikiem, że zmieniając siebie zmienił swoje życie tak bardzo, że zasłużył na ułaskawienie przez Prezydenta RP. To opowieść o potwornym poczuciu winy...i o rozpaczliwym poszukiwaniu lekarstwa, i o tym, jak wiele można wygrać.

Katarzyna i Janusz prowadzili szczęśliwe życie. Podróżowali, mieli przyjaciół, kochających rodziców i rodzeństwo, dobrą pracę. Brakowało jednak małej istotki, którą mogliby obdarzyć opieką i miłością. Wtedy pomyśleli o adopcji. Swoją historię opowiedzieli Ewelinie Rusin-Różyckiej. Tak powstał reportaż zatytułowany: "Franio". Audycja miała premierę dwa lata temu.


Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »