Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Product Placement” – to już trzeci album wydany przez Kamila Piotrowicza i jego zespół. Jest to jeden z tak zwanych „albumów integrujących”. Mamy tu integrację doskonałych muzyków, integrację gatunków muzycznych i form, integrację wielu pozamuzycznych impresji, nastrojów i przemyśleń. Wszystko czytelnie ustrukturyzowane, a przede wszystkim bardzo przekonujące.

Pianista Jan Jarczyk był muzykiem i pedagogiem bardzo cenionym i bardzo lubianym, nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, zwłaszcza w środowisku jazzowym Montrealu.

Tie Break zalicza się do grona kultowych polskich grup muzycznych. Najnowszy, ósmy album tej grupy, zatytułowany "The End" jest podsumowaniem i syntezą dokonań artystycznych muzyków tworzących zespół.Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Podamy się hipnozie! Ważną role odegrają tu pewien sygnet i śpiewaczka. Z sensu zaś wybudzimy się w Teatrze EkoStudio w Opolu. Tam bowiem powstał spektakl na ten temat. Występują aktorzy znani dotąd z opolskiego teatru lalek - Anna Jarota i Krzysztof Jarota. Reżyseruje Andrzej Czernik. Po godz. 20:00 będzie tort i cztery świeczki. Tyle lat ma magazyn "Opole i kropka". W studiu pojawią się jego twórcy: Łukasz Śmierciak i Dariusz Król. W tym roku oprócz cyklu związanego z Radiem Opole, czasopismo publikuje też kroniki miejskie. Więcej o skrywanych tam skarbach powie Beata Śliwińska z Archiwum Państwowego w Opolu.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza: Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »