Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Product Placement” – to już trzeci album wydany przez Kamila Piotrowicza i jego zespół. Jest to jeden z tak zwanych „albumów integrujących”. Mamy tu integrację doskonałych muzyków, integrację gatunków muzycznych i form, integrację wielu pozamuzycznych impresji, nastrojów i przemyśleń. Wszystko czytelnie ustrukturyzowane, a przede wszystkim bardzo przekonujące.

Pianista Jan Jarczyk był muzykiem i pedagogiem bardzo cenionym i bardzo lubianym, nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, zwłaszcza w środowisku jazzowym Montrealu.

Tie Break zalicza się do grona kultowych polskich grup muzycznych. Najnowszy, ósmy album tej grupy, zatytułowany "The End" jest podsumowaniem i syntezą dokonań artystycznych muzyków tworzących zespół.Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Było przemówienie, ale także "selfie" z prezydentem Polski. We wtorkowym magazynie "Reporterskie tu i teraz" podsumujemy wizytę Andrzeja Dudy w Namysłowie.

Strzelecki zakład karny w remoncie - cele osadzonych już nie przypominają tych z filmów grozy. Problemem są jednak braki kadrowe. Spada bowiem liczba funkcjonariuszy służby więziennej. Dlaczego? O tym też po 14-tej.


Do słuchania od poniedziałku do piątku od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Do autorki można pisać na:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »