Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Product Placement” – to już trzeci album wydany przez Kamila Piotrowicza i jego zespół. Jest to jeden z tak zwanych „albumów integrujących”. Mamy tu integrację doskonałych muzyków, integrację gatunków muzycznych i form, integrację wielu pozamuzycznych impresji, nastrojów i przemyśleń. Wszystko czytelnie ustrukturyzowane, a przede wszystkim bardzo przekonujące.

Pianista Jan Jarczyk był muzykiem i pedagogiem bardzo cenionym i bardzo lubianym, nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, zwłaszcza w środowisku jazzowym Montrealu.

Tie Break zalicza się do grona kultowych polskich grup muzycznych. Najnowszy, ósmy album tej grupy, zatytułowany "The End" jest podsumowaniem i syntezą dokonań artystycznych muzyków tworzących zespół.Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną audycję rozpoczynamy od rozruszania szarych komórek podczas grania w gry. Pomagają utrzymać koncentrację, uczą języków obcych, rozwijają zdolności plastyczne i wyobraźnie. Dla studentów granie w gry, to wielka przygoda i bardzo ambitne plany na przyszłość. A jakie są Wasze plany na ferie? Możemy podpowiedzieć, a nawet pomóc w ich realizacji. Mamy bowiem karnety do rozdania dla pierwszych osób, które do nas napiszą. Słuchajcie pytań, bo Zieleniec Ski Arena już na Was czeka. My też od 6 rano! Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Gościem porannej rozmowy „W 4 oczy” będzie poseł PiS Violetta Porowska, z którą porozmawiamy o wczorajszej wizycie Andrzeja Dudy w Namysłowie. Poprosimy o zrelacjonowanie spotkania ale i komentarz do układanek na opolskiej prawicy. Solidarna Polska rozszerza bowiem swoje wpływy w województwie przejmując ludzi Prawa i Sprawiedliwości.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »