Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ścierański - Bass Line

Debiutancki, solowy album wybitnego basisty jazzowego (nie stroniącego jednak od rocka i grającego z artystami takimi jak John Porter, czy Maryla Rodowicz), znanego także z grupy Laboratorium, na którym pokazuje co można zrobić z basem i jakie bogactwo dźwięków kryje. Fanów klasycznego rocka ucieszy na pewno i zaintryguje fakt, iż w sesji wziął udział nie mniej słynny perkusista Jerzy Piotrowski

East of Eden - Jig-A-Jig

Pochodząca z 1971 roku, trzecia w dyskografii płyta progresywnego zespołu, który mniej jest u nas znany, a poziomem artystycznym nie odbiega od tuzów gatunku. Przy czym sporo tu elementów folkowych, czy jazz rockowych, oraz mniej rozbudowanych suit. Jak już jednak się państwo przekonaliście, słuchając innych audycji, bogactwo, pomysłowość i bycie progresywnym zespołem nie leży w długości nagrań i raczej wielość zespołów w tamtym czasie (przełom lat 69-70) sprawia, że wielu grupom nie udało się wybić na gwiazdy, bo nie każdy może być numerem jeden na liście przebojów, ale już na artystycznym szczycie są bez wątpienia.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W programie Śladami Kresowej Atlantydy tym razem powiemy o trzech miejscowościach Małopolski Wschodniej.

Funkcjonowanie wolontariatu w Drohobyczu przedstawi brat Artur Deska. Jest on Polakiem, który od kilkunastu lat zajmuje się w tym mieście działalnością charytatywną.

W naszej radiowej wędrówce po kresach odwiedzimy Nadwórną. O historii swojej rodziny opowie mieszkająca tam Wiktoria Antonowicz, emerytowana nauczycielka o polskich korzeniach.
Jej krewnym był biskup lwowski Rafał Kiernicki. W trakcie jest proces beatyfikacyjny tego sługi bożego.

O powojennym Lwowie mówić będzie urodzona tam Alicja Heflich, która jest wiceprezesem Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Brzegu.

Od 19:05 do 20:00 do słuchania zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać tu: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***