Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ścierański - Bass Line

Debiutancki, solowy album wybitnego basisty jazzowego (nie stroniącego jednak od rocka i grającego z artystami takimi jak John Porter, czy Maryla Rodowicz), znanego także z grupy Laboratorium, na którym pokazuje co można zrobić z basem i jakie bogactwo dźwięków kryje. Fanów klasycznego rocka ucieszy na pewno i zaintryguje fakt, iż w sesji wziął udział nie mniej słynny perkusista Jerzy Piotrowski

East of Eden - Jig-A-Jig

Pochodząca z 1971 roku, trzecia w dyskografii płyta progresywnego zespołu, który mniej jest u nas znany, a poziomem artystycznym nie odbiega od tuzów gatunku. Przy czym sporo tu elementów folkowych, czy jazz rockowych, oraz mniej rozbudowanych suit. Jak już jednak się państwo przekonaliście, słuchając innych audycji, bogactwo, pomysłowość i bycie progresywnym zespołem nie leży w długości nagrań i raczej wielość zespołów w tamtym czasie (przełom lat 69-70) sprawia, że wielu grupom nie udało się wybić na gwiazdy, bo nie każdy może być numerem jeden na liście przebojów, ale już na artystycznym szczycie są bez wątpienia.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W nadchodzącym roku przypadać będzie 100 rocznica uruchomienia pierwszej stacji radiowej na świecie. Zaledwie 5 lat później wystartowało Polskie Radio. Zanim jednak odbiorniki stały się powszechnie dostępne, musiało upłynąć sporo czasu. W naszym niedzielnym programie powiemy o początkach radiofonii, do czego okazją jest zbliżająca się wystawa w brzeskim zamku, na której będzie można zobaczyć dziesiątki eksponatów związanych z przekazywaniem dźwięku na odległość przed II wojną światową. Naszym gościem będzie Mariusz Dziubczyński, pasjonat radiofonii, właściciel wystawy, która w styczniu zawita na Opolszczyznę.

W programie podpowiemy także, jak rozsądnie dokonywać przedświątecznych zakupów, by nie paść ofiarą oszustów oraz jak uniknąć zbędnych wydatków.

W programie także stałe cykle:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Stowarzyszenie Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej kończy cykl spotkań pt. "Skuteczne Wychowanie 2019". O wnioski z warsztatów, poczynione obserwacje i o plany na przyszłość zapytamy prezes stowarzyszenia Monikę Grad oraz terapeutę Igora Skrzypczaka.
08:40 Wartość dodana – wydawca niedzielny
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »