Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 grudnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W dzisiejszym programie czas na pieśni adwentowe w chóralnym opracowaniu Marcina Pospieszalskiego "Otwórz się niebo" w wykonaniu zespołu Meus Deus.

Będzie także muzyka tradycyjna z Grecji i Cypru oraz duet folkowy wokalistki Petry Haden i gitarzysty jazzowego Billa Frisella.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Koniec roku zbliża się wielki krokami. To czas wielu podsumowań i zamykania spraw. W porannej audycji poruszymy temat noworocznych postanowień, poszukamy odpowiedzi na pytania: jak je skonstruować oraz jak wytrwać w podjętych decyzjach? Ponadto stałe punkty programu oraz informacje związane z wydarzeniami kulturalnymi w naszym regionie.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Zima to czas szczególnego zagrożenia pożarowego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć groźnych sytuacji, przypomni mł. bryg. Dariusz Gieroń, oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Nasz gość podpowie też, jaki prezent kupić najbliższym, by wyrazić troskę o ich zdrowie i życie.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Petra Hůlová to prozaiczka, absolwentka mongolistyki i kulturologii, jedna z najwybitniejszych autorek czeskich. Mongolia to kraj, w którym spędziła rok, po powrocie na podstawie doświadczeń napisała swoją debiutancką powieść pt. "Czas Czerwonych Gór". Polski pisarz Janusz Rudnicki nazwał ją "diabłem w spódnicy". Czy rzeczywiście zasługuje na to określenie?
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom-Barylak. Do autorki można napisać tu:
natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »