Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Smokie - The Other Side Of The Road

Zespół Smokie ma mnóstwo przebojów na koncie, więc nieco przekornie wybrałem album z 1979 roku, który w te największe nie obfituje, ale ma wielką zaletę, a nawet kilka: jest bardzo udany artystycznie, zawiera różnorodne stylistycznie utwory od wczesnego glam rocka, popu, disco, country, aż po ambitniejsze utwory, bardziej mroczne i rockowe, a dopiero przy słuchaniu całych płyt, można docenić ich talent w pełni.

Małe Instrumenty - Antonisz

Jeden z najbardziej oryginalnych i niezależnych zespołów na polskiej scenie, grający, zgodnie z nazwą na małych instrumentach, ale i na przedmiotach, które wprost za instrumenty nie uchodzą. Na debiutanckiej płycie wzięli na warsztat kultowego autora filmów animowanych, a także kompozytora Juliana Antonisza i okazuje się, że nawet nie znając filmów, muzyka ta jest samoistnym arcydziełem, a skojarzenia i obrazy i tak pojawią się własne


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W Dniu Księgarza zapytamy: czy książki to dobry pomysł na prezent, jakie czytamy, dla kogo kupujemy i kiedy ostatni raz odwiedziliśmy bibliotekę?

Piątek to też czas planów na weekend. Zaproponujemy Wam kilka kierunków i imprez, które odbywają się w naszym regionie.

I wciąż przypominamy Wam o naszej świątecznej zabawie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

W audycji także:
06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie dr Zbigniew Bereszyński, autor monumentalnej monografii na temat dziejów rewolucji solidarnościowej na Opolszczyźnie. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pytamy, jak wyglądał ten komunistyczny zamach stanu w naszym regionie.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o tym, jak działania związane ze stanem wojennym prowadzi Instytut Pamięci Narodowej porozmawiamy z dr. Tomaszem Greniuchem, naczelnikiem opolskiej delegatury IPN.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »