Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Kameralnie i bardzo polsko, choć ze światowym rozmachem zrobi się nam na półmetku grudniowych spotkań z klasyką. O koncercie fortepianowym Grażyny Bacewicz (choć nie tylko) porozmawiamy z utytułowanym, a co ważniejsze utalentowanym pianistą młodego pokolenia Piotrem Sałajczykiem. Artysta zagra dla nas jednak nieco bardziej kameralnie niż na ostatnim koncercie symfonicznym w filharmonii, ale będą to równie polskie i podobnie mało znane dzieła.
Kameralnie porozmawiamy także z Katarzyną Karwaczyńską z Filharmonii Opolskiej. Przy okazji przekonamy się czy "kwintet smyczkowy" to wyłącznie podstawa orkiestry symfonicznej czy może pojęcia dotyczące składów wykonawczych nie są do końca jednoznaczne.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Przeprowadzimy transmisję ostatniego koncertu organizowanego przez Radio Opole w tym roku. Tym razem w Studiu M zagra zespół Pop Marlej. Zespół będzie świętował 10-lecie działalności! Przed występem muzycy odwiedzą oczywiście Dobre Granie.


W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - Kamila Dauksz-Boruch
  • W dzisiejszym Dobrym Graniu Ekstra - GOŚĆ! Iga Krefft, występująca pod pseudonimem Ofelia, opowie o swojej debiutanckiej płycie i zbliżających się koncertach. Zachęcam więc, aby włączyć Radio Opole o godzinie 18:00. Do usłyszenia!
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 20:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko. W czwartki audycja trwa do 21:00!

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »