Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Kameralnie i bardzo polsko, choć ze światowym rozmachem zrobi się nam na półmetku grudniowych spotkań z klasyką. O koncercie fortepianowym Grażyny Bacewicz (choć nie tylko) porozmawiamy z utytułowanym, a co ważniejsze utalentowanym pianistą młodego pokolenia Piotrem Sałajczykiem. Artysta zagra dla nas jednak nieco bardziej kameralnie niż na ostatnim koncercie symfonicznym w filharmonii, ale będą to równie polskie i podobnie mało znane dzieła.
Kameralnie porozmawiamy także z Katarzyną Karwaczyńską z Filharmonii Opolskiej. Przy okazji przekonamy się czy "kwintet smyczkowy" to wyłącznie podstawa orkiestry symfonicznej czy może pojęcia dotyczące składów wykonawczych nie są do końca jednoznaczne.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Czwartek rozpoczniemy od życzeń do Radiowego Mikołaja, bo prześcigacie się w pomysłach jak zwabić go do siebie. Sposobów jest mnóstwo, a numer tylko jeden! Dzwońcie do nas przez całą dobę, bo codziennie wybieramy jednego laureata naszej świątecznej zabawy. W pełnym składzie startujemy już od 6 rano!
W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Poranne rozmowy upłyną dziś pod znakiem innowacji i wsparcia dla przedsiębiorców. Naszym pierwszym gościem będzie Małgorzata Adamska z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, która opowie o ostatnim w tym roku naborze dla firm na innowacyjne technologie. Poprosimy też o przykłady unikalnych projektów i jak pozyskać na nie pieniądze.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • W „Poglądach i osądach” naszym gościem będzie Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo Technologicznego w Opolu. Zapytamy o siłę polskich i opolskich startupów, jak startupy finansują swoje przedsięwzięcia i wnioski płynące z raportu „The Polish Tech Scene. 5 years”.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »