Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Marek Biliński - Ogród Króla Świtu

Powszechnie nazywany polskim Jean Michele Jarrem, zwłaszcza w ostatnich latach rzeczywiście spełnia to porównanie, zwłaszcza w porównaniu z oprawa koncertów. Muzycznie natomiast ma swój oryginalny język chociaż podobnie jak słynny francuz, nie stroni od melodyjności, tematów lżejszych i rozrywkowych.

Marillion - Clutching At Straws

Ostatni album studyjny z Fishem jako wokalistą, nieco zaskoczył fanów, bo więcej tu utworów bliskich piosence, w klasycznym rozumieniu, niż progresywnych, rozbudowanych kompozycji. Jednak ze względu na koncepcyjność tekstową albumu, oraz przyjmując, ze oprawa muzyczna treści nie musi być połączona, bo więź ta leży w czymś innym, mianowicie w doskonałym współgraniu i oddawaniu tekstu, przy czym należy pamiętać, że już wcześniej miał zespół lekkie przeboje i to nimi podbił świat.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU

Na początek, dzięki Aleksandrze Czyżniewskiej, raz jeszcze przyjdzie nam się zgodzić ze stwierdzeniem: "A wszystkiemu winna jest miłość". W reportażu z roku 1998 Barbara Bukład z Opola, jakże pięknie, jakże barwnie, opowiada o losach swojej rodziny. Czyni to nieprzypadkowo, bo od jakiegoś czasu zaczęła układać drzewo genealogiczne. Udało się jej sięgnąć do prapradziadków - Austriaczki i Węgra, Polaków, mieszkających w Galicji. Współcześnie jej ród liczył sobie już sto pięćdziesiąt osób, zatem jest o czym opowiadać...


A skoro reportaż pierwszy trwa nieco dłużej, to dopełnimy go krótką wizytą w miejscu urzekającym swoim pięknem i historią. Do Muzeum Zamkowego w Pszczynie warto zawsze się wybrać, bo budzi zachwyt gości z całego świata. A jego dyrektor, Maciej Prus, jest uroczym gawędziarzem i zapewne z przyjemnością pozwolą się Państwo po dziejach niezwykłego miejsca poprowadzić.Od poniedziałku do piątku od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »