Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Marek Biliński - Ogród Króla Świtu

Powszechnie nazywany polskim Jean Michele Jarrem, zwłaszcza w ostatnich latach rzeczywiście spełnia to porównanie, zwłaszcza w porównaniu z oprawa koncertów. Muzycznie natomiast ma swój oryginalny język chociaż podobnie jak słynny francuz, nie stroni od melodyjności, tematów lżejszych i rozrywkowych.

Marillion - Clutching At Straws

Ostatni album studyjny z Fishem jako wokalistą, nieco zaskoczył fanów, bo więcej tu utworów bliskich piosence, w klasycznym rozumieniu, niż progresywnych, rozbudowanych kompozycji. Jednak ze względu na koncepcyjność tekstową albumu, oraz przyjmując, ze oprawa muzyczna treści nie musi być połączona, bo więź ta leży w czymś innym, mianowicie w doskonałym współgraniu i oddawaniu tekstu, przy czym należy pamiętać, że już wcześniej miał zespół lekkie przeboje i to nimi podbił świat.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Kolejny dzień grudnia, to kolejny bohater/ka naszej świątecznej zabawy. Przypominamy, dzwońcie do nas i zapraszajcie do siebie naszego Radiowego Mikołaja ze wspaniałymi prezentami.
W porannej audycji sprawdzimy też ile w tym roku kosztuje świąteczne drzewko, czy warto zainwestować w żywą choinkę, czy może lepiej odkurzyć sztuczną?
Będziemy też ćwiczyć z najmłodszymi, bo
Mikołajkowy Turniej w Stegu Arenie przyciągnął tłumy przedszkolaków.
Czekam na Was już od 6 rano!


W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanna Matlak
  • Podpisano ostatnie w tym roku umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gościa porannej rozmowy "W 4 oczy" Adriana Czubaka, wojewodę opolskiego zapytamy ile w sumie pieniędzy w ramach FDS pozyskała Opolszczyzna, jakie samorządy z tych pieniędzy skorzystały i co z funduszem w przyszłym roku?
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
Gościem poglądów i osądów będzie Tomasz Wiciak, wicestarosta namysłowski, który opowie jak jego powiat skorzystał z Funduszu Dróg Samorządowych. Czy to mocne wsparcie dla samorządów, czy raczej kropla w morzu potrzeb?

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »