Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 grudnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W dzisiejszym programie retransmisja koncertu "Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku" Anny Panas z zespołem w składzie: Jacek Mielcarek, Jakub Mielcarek, Krzysztof Puma Piasecki i Bartek Wanecki. Koncert odbył się 24 listopada w Studiu "M" im. SBB w Radiu Opole.

W programie także John Coltrane w Japonii - ostatnie nagranie saksofonisty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Z pasji uczyniła pracę. Jej hobby miało swój początek w niesieniu pomocy małym istotom. Udało się jej spotkać na swojej drodze mężczyznę, którego ona sama zauroczyła - sobą i zamiłowaniem do świata "naszych mniejszych braci". Właśnie takiego męża wymarzyła sobie jeszcze... w dzieciństwie. Joanna Domańska jest bohaterką reportażu Justyny Dziedzic , "Nóżki jak Elvis Presley", ale usłyszymy również jej męża, Macieja. To opowieść o drodze do szczęścia, na której nie tylko dobrych ludzi można spotkać. Audycja miała premierę na naszej antenie w roku 2016.

Ze współczesności drzwi do dawnych lat uchylimy, by posłuchać opowieści o pracy malarza pokojowego. "Ściana milczy - pędzel śpiewa", reportaż Witolda Nowickiego, powstał w roku 1975, ale do dziś zaskakuje spojrzeniem na sprawy dla człowieka najważniejsze. Słuchamy bohatera audycji, który jest rozmiłowany w swojej pracy i szanuje ludzi, dla których ją wykonuje. Prawda, że to takie proste?


Od poniedziałku do piątku od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »