Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Aphrodites Child - 666

Najciekawsza rockowa grupa przełomu lat 60 i 70 w Grecji i jej trzeci album, który nie tylko jest najlepszym osiągnięciem w ich dyskografii, ale w ogóle w rocku progresywnym na świecie. Oczywiście wiele się wyjaśni, kiedy spojrzymy na skład, zwłaszcza głównego kompozytora, którym jest znany dzisiaj wszędzie, zwłaszcza z muzyki filmowej Vangelis (Papathanassiou) oraz wokalisty, świecącego światowe triumfy także na Polskich festiwalach, chociaż w nieco innym, popowym repertuarze, Demisa Roussosa. Nie wszystko jednak zapowiadało dzieło tak niezwykłe, bo pierwsze nagrania i dwie płyty to po prostu proste piosenki, mocno osadzone w greckim folklorze, natomiast tu, mamy muzyczną ilustrację Apokalipsy św. Jana i jest tu zaiste wiele momentów budzących grozę, niepokojących, ale i pięknych, czyli całe spektrum możliwości.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W dzisiejszym programie powiemy o współpracy Paczkowa z miastami na Litwie i Ukrainie. O partnerstwie z Ejszyszkami i Tłumaczem opowie burmistrz Artur Rolka.

W naszej radiowej wędrówce po Kresach wybierzemy się do miasta Dolina w obwodzie Iwano-Frankiwskim, dawnym województwie stanisławowskim. Przedstawimy historię oraz działalność wyjątkowej parafii katolickiej w tej miejscowości. Będzie o tym mówił m.in. jej proboszcz Krzysztof Panasowiec. Znaczący wkład w odnowienie tamtejszej świątyni wniosło Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dolińskiej w Niemodlinie. Dolina jest też miastem partnerskim Niemodlina.

Do słuchania od 19:05 do 20:00 do słuchania zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***