Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Aphrodites Child - 666

Najciekawsza rockowa grupa przełomu lat 60 i 70 w Grecji i jej trzeci album, który nie tylko jest najlepszym osiągnięciem w ich dyskografii, ale w ogóle w rocku progresywnym na świecie. Oczywiście wiele się wyjaśni, kiedy spojrzymy na skład, zwłaszcza głównego kompozytora, którym jest znany dzisiaj wszędzie, zwłaszcza z muzyki filmowej Vangelis (Papathanassiou) oraz wokalisty, świecącego światowe triumfy także na Polskich festiwalach, chociaż w nieco innym, popowym repertuarze, Demisa Roussosa. Nie wszystko jednak zapowiadało dzieło tak niezwykłe, bo pierwsze nagrania i dwie płyty to po prostu proste piosenki, mocno osadzone w greckim folklorze, natomiast tu, mamy muzyczną ilustrację Apokalipsy św. Jana i jest tu zaiste wiele momentów budzących grozę, niepokojących, ale i pięknych, czyli całe spektrum możliwości.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
17:00 CAŁY NASZ SPORT

Na początek programu podsumujemy dzisiejsze spotkanie 15. kolejki rozgrywek superligi piłkarzy ręcznych: Gwardia Opole – Górnik Zabrze, a także zakończony wczesnym popołudniem wyjazdowy mecz siatkarzy kędzierzyńskiej ZAKSY z Treflem Gdańsk.

W dalszej części audycji powrócimy do wczorajszych spotkań opolskich drużyn w I lidze siatkarzy: Stali Nysa i ZAKSY Strzelce Opolskie. Sprawdzimy również jak radziły sobie na ligowych boiskach nasze zespoły w I lidze koszykarzy. Weegree AZS Poltechnika Opolska i Pogoń Prudnik.

Sporo miejsca poświęcimy zaplanowanej na luty przyszłego roku XVI Gali na Żużlu. Na opolskim Toropolu czeka nas duża dawka nie tylko żużlowych emocji. Dochód ze sprzedaży biletów jak co roku zostanie przekazany na cele charytatywne.

Do słuchania od 17:00 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Do autorów można pisać tu: sport@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »