Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 grudnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
2 grudnia 2012 roku, w dniu rozpoczęcia Adwentu – szczególnego czasu oczekiwania na radosne Przyjście odbył się koncert hymnów i pieśni adwentowych. w wykonaniu Ani Brody, której towarzyszyli Mateusz Szemraj i Jacek Mielcarek. Melius Abundare to bardziej eksperyment muzyczny niż zespół. Stosuje takie środki do wykonywania muzyki, które są zgodne z założeniami jej twórcy Macieja Kazińskiego. Podczas koncertu wykonuje utwory głównie ze zbioru pieśni religijnych z XVIII wieku pochodzących z Poczajowa na Wołyniu. Część z nich to pieśni czysto religijne, inne ludowe.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA

Tym razem z mikrofonami Samorządowej Loży Radiowej odwiedzimy Łosiów. Sobotni program poprowadzimy z tamtejszego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Dyskusję rozpoczniemy od omówienia zagrożenia związanego z afrykańskim pomorem świń. Wirus tej groźnej choroby pojawił się w sąsiednich województwach i w Czechach. Opolszczyzna jest jednym z potentatów hodowli trzody chlewnej. Wystąpienie ogniska tej choroby oznacza wybijanie stad świń i ogromne starty dla rolników, którzy są płatnikami gminnych podatków.

W dalszej części programu rozmawiać będziemy o retencji i deficycie wody. W ostatnich latach niewiele jest opadów deszczu i śniegu. W Polsce zaczyna się mówić o kryzysie wodnym i stepowieniu gleby. W naszym kraju zaledwie sześć procent opadów zatrzymują zbiorniki retencyjne. To zdecydowanie za mało, aby przeciwdziałać skutkom suszy. Budowa takich zbiorników staje się pilną potrzebą.


Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »