Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Śnieżanka - 1989
Po wielu latach kariery i próbach szukania repertuaru w nowoczesnych stylach Ewa Śnieżanka powraca na tej płycie z utworami, które przyniosły jej największą popularność i których najczęściej domagali się fani na koncertach, a są to tanga i walce (płyta jest tak podzielona, że walce wypełniają stronę pierwsza, a tanga drugą). I czuć, że ona sama czuje się w takich piosenkach najlepiej, z czym doskonale współgrają teksty, a wszystko nosi znamiona ponadczasowości i klasyczne melodie wiecznie są żywe, co płyta udowadnia pomimo roku wydania, w którym świat muzyki rozrywkowej był już w innym miejscu.

Lou Reed - Blue Mask
Po wielu perypetiach w karierze solowej, od szczytu po pełne mielizn rozterki okraszone używkami, Lou Reed wrócił do klasycznego rocka i ustatkował się osobiście, ale artystycznie okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo na początku lat 80., gdzie wielu zachwyciło się syntezatorami, takie gitarowe brzmienie z mocnymi i szczerymi do bólu tekstami musiało przypaść do gustu każdemu wrażliwemu wielbicielowi rocka.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Pokahontaz w Dobrym Graniu! Polska ikona hip-hopu odwiedzi naszą rozgłośnię tuż przed koncertem w klubie Metro. Posłuchamy "Renesansu", czyli najnowszej płyty grupy. Poznamy również kulisy powstawania albumu.

W audycji także:
18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na program zaprasza Natalia Kryjom-Barylak
  • Czy byłeś w tym roku grzeczny? Zakładam, że wszyscy słuchacze Radia Opole zasługują na prezenty od Świętego Mikołaja, w szczególności te muzyczne. Dziś w Dobrym Graniu Extra przygotowałam worek pełen fantastycznych dźwięków. Zaproszę Was na festiwal Unframed 2019 oraz zaprezentuje ulubione piosenki z najnowszej płyty zespołu Coldplay. Na playliście zagoszczą również: Daria Zawiałow, Justyna Święs oraz Sonbird.
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 20:00 zapraszają do słuchania Natalia Kryjom-Barylak i Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***