Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Śnieżanka - 1989
Po wielu latach kariery i próbach szukania repertuaru w nowoczesnych stylach Ewa Śnieżanka powraca na tej płycie z utworami, które przyniosły jej największą popularność i których najczęściej domagali się fani na koncertach, a są to tanga i walce (płyta jest tak podzielona, że walce wypełniają stronę pierwsza, a tanga drugą). I czuć, że ona sama czuje się w takich piosenkach najlepiej, z czym doskonale współgrają teksty, a wszystko nosi znamiona ponadczasowości i klasyczne melodie wiecznie są żywe, co płyta udowadnia pomimo roku wydania, w którym świat muzyki rozrywkowej był już w innym miejscu.

Lou Reed - Blue Mask
Po wielu perypetiach w karierze solowej, od szczytu po pełne mielizn rozterki okraszone używkami, Lou Reed wrócił do klasycznego rocka i ustatkował się osobiście, ale artystycznie okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo na początku lat 80., gdzie wielu zachwyciło się syntezatorami, takie gitarowe brzmienie z mocnymi i szczerymi do bólu tekstami musiało przypaść do gustu każdemu wrażliwemu wielbicielowi rocka.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
UWAGA! Mikołaj po wysłuchaniu Waszych nagrań podjął bardzo ważną decyzję... Tylko dziś, tylko w porannej audycji Radia Opole rozdajemy trzy wyjątkowe paczki dla najgrzeczniejszych słuchaczy!

Wystarczy słuchać nas już od 6:00, odpowiedzieć na trudne pytanie i czekać na nasz telefon!

Ho, Ho, Ho!!! Zapraszamy!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Uwaga, kierowcy! Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy o obowiązku jazdy na suwak i korytarzu życia. Naszym gościem w tej sprawie będzie podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu, z którym porozmawiamy także o zmianach w przepisach dotyczących kontroli drogowej.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu z Urzędu Miasta Opola. Zapytamy o tzw. kartę Opolkę i inne udogodnienia jakie szykuje dla opolan Miejski Zakład Komunikacyjny.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »