Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy kopalnia może stać się przestrzenią kulturalną lub wręcz koncertową i czy możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego kilkaset metrów pod ziemią? W dniu patronki górników spytamy o to dyrektora Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Posłuchamy także muzyki adwentowej Johanna Sebastiana Bacha. W audycji zabrzmi także "mikołajowa" msza Josepha Haydna, a nie zabraknie i rodzimych wątków muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

Były ciekawe odcinki specjalne, wiele emocji, a przede wszystkim doskonalenie techniki jazdy. Po raz ostatni kierowcy - amatorzy spotkają się w niedzielę, podczas Świątecznego Pucharu Forda. Impreza ta tradycyjnie kończy cykl "Kierowca Roku Opolszczyzny". Ze Stanisławem Kozłowskim z Automobilklubu Opolskiego powspominamy najciekawsze wydarzenia sezonu. Porozmawiamy również o zimowej technice jazdy samochodem. Uwagi doświadczonego kierowcy rajdowego z pewnością przydadzą się nam wszystkim w mroźne, zimowe dni.

"Plastyczniak", a dokładnie Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, obchodzi 60. urodziny. O tym także w programie.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:20 "Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji" - dźwiękowy zapis książki Jerzego Kurcyusza
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »