Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy kopalnia może stać się przestrzenią kulturalną lub wręcz koncertową i czy możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego kilkaset metrów pod ziemią? W dniu patronki górników spytamy o to dyrektora Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Posłuchamy także muzyki adwentowej Johanna Sebastiana Bacha. W audycji zabrzmi także "mikołajowa" msza Josepha Haydna, a nie zabraknie i rodzimych wątków muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od spektakularnego przejazdu niszczyciela czołgów! Amerykański potwór pokonał trasę ze Słowenii do Poznania dzięki 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Będziemy też mówić o wielkich darach, ale przede wszystkim dla kobiet. Cierpią mężczyźni, którzy chcą korzystać z magazynu odzieży "z rączki do rączki". Sprawdzimy też czy Mikołaje wyszli już na ulice, bo nasz za chwilę zacznie krążyć po Waszych domach! Czekamy na zgłoszenia i słyszymy się już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Niższe koszty życia niż w innych miastach, a także działania aktywizujące i wspierające seniorów – m.in. takie czynniki spowodowały, że miasto Opole zajęło 10 miejsce w rankingu „Najlepsze miasta dla seniorów 2019” portalu iKalkulator.pl. O tym, co Opole oferuje seniorom zapytamy Małgorzatę Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Poprawa infrastruktury, więcej domów dziennego pobytu, mieszkań czy może więcej aktywności? O tym, co należałoby poprawić i jakie są obecnie trendy w kreowaniu polityki senioralnej porozmawiamy z radną Opola Barbarą Kamińską, która również jako dyrektor Biura Dialogu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego zajmuje się sprawami seniorów.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »