Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 grudnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji nagranie z tegorocznych Zaduszek Jazzowych zorganizowanych przez Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe. 30 października w NCPP w Opolu wystąpili studenci Instytutu Jazzu w Nysie, lekarze z Opola i Chicago, Grzegorz Grunwald, Krzysztof Nurkiewicz, Kasia Puma Piasecka, Anna Panas oraz Puma Band z Charlie Greenem.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 REWIRY KULTURY
Martin Scorsese mówi, że obrazy Marvela nie są kinem. - Ma rację, ponieważ oczekujemy czegoś od kina, oczekujemy oświecenia, wiedzy, inspiracji - komentuje słowa kolegi po fachu Francis Forda Coppola. - Nie wiem, co ktoś zyskuje oglądając w kółko ten sam film- dodaje, a wtóruje mu brytyjski reżyser Ken Loach uważający, że filmy Marvela są jak produkcja hamburgerów, bo nie chodzi w nich o komunikację, ani o dzielenie się naszą wyobraźnią. Krytycy i fachowcy krytykują, a publiczność tłumnie atakuje kina. Sprawdzimy, czym stało się dzisiejsze zjawisko kulturowe pod nazwą "universum Marvela".

17:20 Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji Jerzego Kurcyusza - czyta Robert Gonera (powtórka)

Po 18:00 zawitamy do MBP w Opolu i przeprowadzimy transmisję z kolejnego spotkania w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej.

Od 16:05 do 19:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Do autorów można pisać tu: beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***