Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kaczki z Nowej Paczki - Greps
  • Grupa klasyfikowana jako kabaretowa, w takiej kategorii też nagradzana między innymi na opolskim festiwalu. A jednak trudno odmówić jej zdolności do komponowania chwytliwych, przebojowych piosenek, nawet bardzo rockowych jak otwierająca płytę, tyle, że z satyrycznymi tekstami, ale zazwyczaj bardzo inteligentnymi, z drugim dnem i śmiało można postawić ich obok Wałów Jagiellońskich czy Irka Dudka.

Roy Wood - Boulders
  • Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych, obok Zappy muzyków rocka, dla którego nie istniały style i granice, które można by połączyć. A jednak kiedy słucha się jego wczesnej grupy The Move czy debiutu Electric Light Orchestra (i częściowo płyty drugiej), nie słychać tego tak wyraźnie, jak na solowych albumach (jak ten prezentowany z 1973 roku) czy The Wizzard, chociaż nie klei nic przypadkiem i tylko dla żartu, ale trzyma w ryzach i sam grając na wszystkim robi to w przemyślany sposób i wychodzi z tego smaczny eliksir.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W piątkowym magazynie druga odsłona poszukiwań grobu powstańców śląskich na zboczu Góry św. Anny. Trzy tygodnie temu ekipa IPN rozkopała starą mogiłę nieopodal Ligoty Dolnej. We wnętrzu szczątków ludzkich nie było. A potem w archiwach Muzeum Czynu Powstańczego znalazły się zapisy rozmowy ze świadkiem, który opisał inne miejsce pochówku walczących. Dziś w tam właśnie przyjechali archeolodzy instytutu.

Będzie też pytanie o kolejkę do zabiegów neurochirurgicznych w regionie, która liczy na dziś 1963 osoby. Dla porównania w ościennych województwach to średnio 160 dusz.

Zawitamy również do Kędzierzyna-Koźla, gdzie posłowie ziemi opolskiej rozmawiają z władzami miasta o problemie pików benzenu.

W audycji także:

Od 14:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Do autorki można pisać na:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »