Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 listopada 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Od koncertu z muzyką klasyczną, na którym publiczność śpiewa kanon Ludwiga van Beethovena przez operowe wydarzenie w filharmonii, aż po rozważania o wychowaniu poprzez śpiew chóralny czy muzyczno-medycznym ujęciu problemu stresu. Tak barwnie jest na Opolszczyźnie, spróbujemy się więc przyjrzeć wybranym atrakcjom muzycznym. Nie zabraknie jednak także sporej dawki muzycznego doładowania na jesienny czas i to za sprawą dzieł dedykowanych św. Cecylii - patronce muzyki, muzyków i budowniczych instrumentów.


Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od sportowych emocji, które zapewniają nam ZAKSA i Gwardia.

Porozmawiamy z przedszkolakami o ich prawach i wrażliwości na drugiego człowieka.

Będziemy też mówić o jedynym takim psie na świecie, który poprzez węch uratował już wiele zwierząt. Właśnie został wysłany w rejon pożarów w Australii.

A na koniec o potężnym uderzeniu zimy, w który już chyba nikt nie wierzy.

W audycji także:
06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Agnieszka Gabruk, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Z okazji obchodzonych dziś 20. urodzin ROPS zapytamy, jak wygląda polityka społeczna realizowana na poziomie całego województwa.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • Z kolei o to, jak wygląda polityka społeczna poziomie powiatu zapytamy w "Poglądach i osądach" Iwonę Rejnhardt, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »