Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 listopada 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikatowy sposób z akompaniamentem gitary. Przedstawimy płytę Grzegorza Grunwalda pt. "Pielgrzym - Cyprian Kamil Norwid w pieśniach".

W audycji także projekt Strug.Leśmian.Soyka - aksamitny, hipnotyczny śpiew Adama Struga w połączeniu z unikalną pianistyką Stanisława Soyki daje efekt zaskakująco atrakcyjny i ujmujący.

Będzie też "Dekalog" - międzynarodowa produkcja Marcina Pospieszalskiego ma na celu również wsparcie konkretnych działań w zakresie pomocy humanitarnej i pastoralnej.


Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

6 zł 70 gr na dzień - tyle lub mniej mają do dyspozycji osoby w co piątej rodzinie włączonej do "Szlachetnej Paczki". Ich średni miesięczny dochód (po odliczeniu stałych kosztów utrzymania) wynosi nie więcej niż 200 zł. Tymczasem według GUS czteroosobowa rodzina (2+2) nie jest w stanie przeżyć miesiąca za mniej niż 1571 zł. Każdy z nas może zmienić historię ludzi w potrzebie - mówią organizatorzy "Szlachetnej Paczki". Jak to zrobić? O tym porozmawiamy w programie.


Zanim przejdziemy na emeryturę lub rentę, musimy zgromadzić m.in. dokumenty potwierdzające zatrudnienie przez 1999 rokiem. Gdzie ich szukać, gdy zabrała je powódź, były pracodawca ogłosił upadłość albo nie zabezpieczył akt osobowych i płacowych? Odpowiedzi udzieli Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa opolskiego, Sebastian Szczurek.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:20 Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji Jerzego Kurcyusza - czyta Robert Gonera
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera - czyta Robert Gonera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »