Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 listopada 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikatowy sposób z akompaniamentem gitary. Przedstawimy płytę Grzegorza Grunwalda pt. "Pielgrzym - Cyprian Kamil Norwid w pieśniach".

W audycji także projekt Strug.Leśmian.Soyka - aksamitny, hipnotyczny śpiew Adama Struga w połączeniu z unikalną pianistyką Stanisława Soyki daje efekt zaskakująco atrakcyjny i ujmujący.

Będzie też "Dekalog" - międzynarodowa produkcja Marcina Pospieszalskiego ma na celu również wsparcie konkretnych działań w zakresie pomocy humanitarnej i pastoralnej.


Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od wielkich sportowych emocji. Ogromne wzruszenie i siła walki towarzyszyła też podczas Balu Wcześniaka Centrum Ginekologii. A na festiwalu staroci w Brzegu można było przecierać oczy ze zdziwienia na widok gier i komputerów z dawnych lat. Startujemy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie wicemarszałek Szymon Ogłaza. Zapytamy o prace nad strategią rozwoju województwa opolskiego oraz początek negocjacji z Brukselą w sprawie nowego regionalnego programu operacyjnego.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o wyzwania stojące przed Opolszczyznę zapytamy prof. Krystiana Heffnera, regionalistę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »