Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Pieśni znad Odry" - retransmisja koncertu z 8 listopada ze Studiu M im. SBB Radia Opole. Wystąpił grający muzykę etniczną zespół Grzegorz Płonka Trio. Publiczność usłyszała pieśni ze zbioru etnografa, muzykologa i folklorysty - Adolfa Dygacza. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika opracowanego przez Instytut Śląski w Opolu. Zaginione archiwum - niecodzienna odsłona muzyki folkowej Śląska Opolskiego.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają do słuchania Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Z mikrofonami Samorządowej Loży Radiowej zawitamy tym razem do Biedrzychowic w gminie Głogówek. Gościć będziemy w Farskiej Stodole, która jest wiejskim muzeum stworzonym przez mieszkańców tej wioski.

W programie dyskutować będziemy o funkcji sołtysa, radach sołeckich i problemach z jakimi się borykają. Są to głównie ograniczenia finansowe, niedoceniana rola sołtysów, wyludnianie się sołectw oraz malejące zaangażowanie mieszkańców w sprawy wsi. Sołectwa są jednostkami pomocniczymi gminy. Na Opolszczyźnie jest ich ponad tysiąc. Już ta liczba pokazuje, że warto przyjrzeć się ich funkcjonowaniu.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »