Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Herbie Hancock - Future Shock

W 1983 wydawało się, że Hancock, mający już za sobą płyty w najróżniejszych stylach (i to bardzo udane płyty od klasycznego jazzu po fusion i pop), już nie zaskoczy słuchaczy, a jednak udało mu się (i to z największym sukcesem komercyjnym - "Rockit" i tytułowy, śpiewany przez Dwighta Jacksona), wprowadzając do swojej muzyki elementy hip hopu. Nie bez znaczenia jest tu udział basisty (a dzisiaj wielkiej i ważnej postaci muzyki electro i producenta) Billa Laswella.

Maria Tanase - III

Mało u nas znana pieśniarka rumuńska Maria Tanase, która karierę zaczęła jeszcze w latach 30-tych, repertuarowo zbliżona jest do wielkich gwiazd pokroju Edith Piaf, czy Amalii Rodriguez, przy czym swój repertuar (podobnie jak wspomniane artystki) wzbogaciła także o elementy ojczystej muzyki ludowej, co jest największą siłą ich wszystkich zresztą, a kierowany w dużej mierze do rodaków łatwiej trafiał i poruszał swojską nutą, chociaż chwyta za duszę absolutnie każdego wrażliwca na świecie.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od zaskakującej, lecz fantastycznej informacji dla fanów fotografii. Wystawa zdjęć World Press Photo odbędzie się w tym roku w Opolu i tylko w Opolu! Dlaczego? Słuchajcie nas już od 6 rano!

W programie również o wielkim sprzątaniu w Turawie i przygotowaniach do przyszłorocznych regat.

Powiemy też o liście w butelce znalezionym w Australii. Autorem jest Polak, który w 2015 roku płynął statkiem na bezludną wyspę Bouvet - jedną z najodleglejszych wysp świata.
Mamy tez dla Was płytę tygodnia, powracającego do zdrowia Muńka Staszczyka.


W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie prof. Piotr Wach, były senator Platformy Obywatelskiej. Porozmawiamy z nim o pierwszym posiedzeniu nowego parlamentu.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • O obradach Sejmu i Senatu oraz nowej układance rządowej porozmawiamy w "Poglądach i osądach" z dr. Bartoszem Maziarzem, politologiem z Uniwersytetu Opolskiego.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »