Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Orkiestra Świętego Mikołaja ma w swoim dorobku kilkanaście albumów - zarówno studyjnych, jak i koncertowych. Zagrała prawie 2000 koncertów w kraju i za granicą. W jej środowisku powstało wiele prekursorskich inicjatyw mających na celu animację i popularyzację muzyki folkowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" organizowany corocznie od 1991 roku czy wydawane od 1996 roku pismo folkowe "Gadki z Chatki".

Renaud Garcia Fons i jego inspiracje muzyczne wynikające z kilku źródeł, z jednej strony czuje się związany z tradycją flamenco, a z drugiej pasjonuje go muzyka dawnego orientu i wschodu.

Na tegorocznym festiwalu Jazztopad usłyszymy Anouara Brahema, marokańskiego wirtuoza arabskiej lutni oud.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek będziemy sprawdzać w jaki sposób Polacy, zarówno mieszkający w kraju jak i poza jego granicami, przygotowują się do obchodów 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W programie nie zabraknie także lokalnych akcentów związanych z popularną w ostatnim czasie bioróżnorodnością oraz inicjatywami społecznymi mieszkańców opolskich wsi, o których opowie dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi urzędu marszałkowskiego Wiesław Kryniewski.

Naszym gościem będzie także Krzysztof Machajek ze Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi, który prawie 20 lat temu sam otrzymał nowe serce. Naszego rozmówcę zapytamy między innymi o to, jak zmieniło się jego życie po 12.02.2000 roku i dlaczego nie warto "zabierać organów do nieba".


W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • 9 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. Ustanowione w 1989 r. święto ma upamiętniać pogrom Żydów w hitlerowskich Niemczech podczas nocy kryształowej 1938 r. O tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat opowie Janusz Oszytko z delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »