Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Perły muzyki polskiej (także tej współczesnej) i porywająca podróż przez "Cztery pory roku" - do takich klimatów powrócimy na chwil kilka wspominając występ Michała Maciaszczyka oraz orkiestry Polish Art Philharmonic w Opolu.
Wspólnie z maestro Antonim Witem zdradzimy też ile Francji, a ile elegancji mieści się w programie najbliższego koncertu symfonicznego, jaki szykuje Filharmonia Opolska.
A pośród koncertowych zaproszeń nie zabraknie i takiego z głębokim przesłaniem. Gościem audycji będzie bowiem także ks. dr hab. Grzegorz Poźniak (prof. UO), który opowie o zbliżającym się koncercie, nie tylko pozwalającym poznać potencjał uzdolnionej muzycznie młodzieży, ale też przypominającym o wielkiej wartości ludzkiego życia.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA

Kto może zostać „terytorialsem”, jakie korzyści i obowiązki się z tym wiążą i jak wygląda zainteresowanie WOT-em, którego mottem jest „Zawsze gotowi, zawsze blisko” – to pytania, na które postara się odpowiedzieć kapitan Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu w związku z prowadzonym naborem do WOT-u.

Druga godzina Loży Radiowej to tradycyjna w czwartek debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Poruszymy temat bezrobocia. Jeden ze wskaźników GUS-u wskazuje, że jest ono tak niskie, że… Polacy znów zaczynają się go obawiać.

W audycji także:
Od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »