Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Perły muzyki polskiej (także tej współczesnej) i porywająca podróż przez "Cztery pory roku" - do takich klimatów powrócimy na chwil kilka wspominając występ Michała Maciaszczyka oraz orkiestry Polish Art Philharmonic w Opolu.
Wspólnie z maestro Antonim Witem zdradzimy też ile Francji, a ile elegancji mieści się w programie najbliższego koncertu symfonicznego, jaki szykuje Filharmonia Opolska.
A pośród koncertowych zaproszeń nie zabraknie i takiego z głębokim przesłaniem. Gościem audycji będzie bowiem także ks. dr hab. Grzegorz Poźniak (prof. UO), który opowie o zbliżającym się koncercie, nie tylko pozwalającym poznać potencjał uzdolnionej muzycznie młodzieży, ale też przypominającym o wielkiej wartości ludzkiego życia.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

Co czwarty dorosły Polak doświadczy w swoim życiu zaburzeń psychicznych. Każdy z nas zetknie się z kimś chorującym. Dlaczego - skoro to tak powszechny problem - boimy się o tym mówić? To dalej temat tabu? O tym w programie.
Będzie się można solidnie zmęczyć, a jednocześnie poznać piękno Gór Opawskich. W programie porozmawiamy o przygotowaniach do ultramaratonu "3 x Kopa", który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Organizatorzy przygotowują trzy trasy, które będą prowadzić m.in. przez Kopę Biskupią, Srebrną Kopę, Zamkową Górę, Olszak, Gwarkową Perć, Piekiełko i Cichą Dolinę. Szczegóły zdradzi Artur Góralczyk ze Stowarzyszenia Bieg Opolski.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »