Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Perły muzyki polskiej (także tej współczesnej) i porywająca podróż przez "Cztery pory roku" - do takich klimatów powrócimy na chwil kilka wspominając występ Michała Maciaszczyka oraz orkiestry Polish Art Philharmonic w Opolu.
Wspólnie z maestro Antonim Witem zdradzimy też ile Francji, a ile elegancji mieści się w programie najbliższego koncertu symfonicznego, jaki szykuje Filharmonia Opolska.
A pośród koncertowych zaproszeń nie zabraknie i takiego z głębokim przesłaniem. Gościem audycji będzie bowiem także ks. dr hab. Grzegorz Poźniak (prof. UO), który opowie o zbliżającym się koncercie, nie tylko pozwalającym poznać potencjał uzdolnionej muzycznie młodzieży, ale też przypominającym o wielkiej wartości ludzkiego życia.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W Dniu Kundelka zapraszamy na spacer, żeby sprawdzić, czy umiemy segregować. Eko-edukatorzy nie będą zachwyceni. Zapytamy też jak miło spędzili czas uczestnicy Senioralnej Szkoły Przetrwania. W programie również mocny przekaz Bogusława Lindy, który zaangażował się w internetową kampanię. Zgłaszamy się tuż przed 6:00!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Czy Odra Opole zostanie spółką akcyjną? Odpowiedź na to pytanie rozstrzygnie się na dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola. Ratusz uzasadnia tę inicjatywę chęcią profesjonalizacji klubu. A jak na tę sprawę patrzą radni z opozycji? Zapytamy Przemysława Pospieszyńskiego, przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • W Poglądach i Osądach naszym gościem będzie Łukasz Sowada, który wystąpi w podwójnej roli: jako radny prezydenckiego klubu, ale także jako przewodniczący rady miasta. Poprosimy o komentarz do sprawy Odry Opole, ale też o przedstawienie najważniejszych uchwał podejmowanych na sesji.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »