Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bergendy - Otodik Sebesseg

Chociaż grupa powstała już w 1958 roku (z inicjatywy dwóch braci Bergendy, od których nazwiska ma nazwę), to w historii węgierskiej muzyki rozrywkowej zapisała się znacząco dopiero w latach 70-tych, kiedy z grupy jazzowej (a później bitowo-jazzowej i akompaniującej solistom) przekształciła się w bardziej tradycyjnie rockową, przede wszystkim dzięki świetnemu wokaliście, Ferencowi Demjenowi, i muzycznie bliska była tego, co prezentowały zachodnie Chicago, czy Blood Sweat and Tears, ale nie stroniąc od bardziej rockowego, a nawet hard rockowego czy progresywnego (zwłaszcza na prezentowanym albumie z 1974 roku) podejścia do kompozycji.

Journey - Infinity

Wydany w 1978 roku album, działającej już kilka lat i mającej na koncie udane i ambitne płyty grupy, przedstawił ją w zupełnie nowej, bardziej przystępnej i przebojowej odsłonie, nie tylko instrumentalnej, ale i wokalnej, bowiem to zatrudnienie Steve'a Perry'ego jako głównego wokalisty zapewniło grupie największy sukces i stała się ona znana na całym świecie (utrzymywała popularność do połowy lat 80-tych) serwując po kilka przebojów na każdym albumie, i wbrew temu, co sądzą niektórzy krytycy, wcale nie schlebiała łatwym gustom, ale nadal potrafiła grać z pazurem, finezyjnie i zachwycać poziomem wykonawczym - wystarczy się uważniej wsłuchać.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od uzdolnionych dzieci. Od przedszkolaków po uczniów klas ósmych mogliśmy podziwiać podczas II Festiwalu Piosenki Dziecięcej.
Będziemy też na niezwykle skomplikowanej i zakończonej sukcesem operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.
Przyjrzymy się również pomysłom na wykorzystanie pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Na jakie inwestycje powinny być przeznaczone? Czekamy na Wasze telefony i maile! Jesteśmy już od 6 rano!
W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Dagmara Kawoń-Noga z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, która została właśnie powołana do prestiżowej Krajowej Rady Bibliotecznej. Zapytamy ją o działalność rady, kondycję polskich bibliotek i promocję czytelnictwa.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" odpowiedzialnego za kulturę wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcę zapytamy o kondycję wojewódzkich instytucji kultury, planowane inwestycji i rządowe programy, z których może skorzystać nasz region. A ponieważ nasz gość jest także wiceprzewodniczącym PO w regionie, spytamy także o powyborcze rozliczenia w Platformie.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »