Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 października 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Spyro Gyra – amerykański zespół jazzrockowy. Zespół powstał w Buffalo w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Ich muzyka miała wpływ na smooth jazz, łącząc jazz z elementami R&B, funk i pop. Kubański pianista Gonzalo Rubalcaba całą swoją karierę związał z jazzem. Dominik Kisiel Exploration Quartet” – powstał w 2016 r. z inicjatywy Dominika Kisiela, który zebrał trójmiejskich muzyków i stworzył autorski projekt. Eksploracja przestrzeni brzmieniowej na poziomie przekazu emocji, odkrywanie geometrii i kosmicznej energii w muzyce, inspiracja jej różnymi odmianami od klasycznej, do freejazzu, konfrontacja całości z współczesnością – to można nazwać brzmieniem zespołu.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Własnych o poranku nie wyprowadzamy, więc chętnie posłuchamy co robią psy na placach zabaw. Ogrodzone miejsca z tunelami, przeszkodami i piaskiem można zobaczyć na osiedlu AK w Opolu. Teraz psy z Nysy będą miały własną bawialnię.

Czekamy na relacje z Waszych wspólnych spacerów, ale również zdjęcia pięknej, złotej jesieni! Jak wygląda w Waszej okolicy? Dzwońcie i piszcie do nas!

Sprawdzimy też co dzieje się po haśle „akcja” w Kędzierzynie-Koźlu. Właśnie rozpoczęto tam zdjęcia do filmu promocyjnego. Startujemy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Najwyższa Izba Kontroli w raporcie pt. „Promocja turystyczna Polski” pozytywnie oceniła działania promocyjne samorządu województwa opolskiego, miasta Opola jak i Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zapytamy więc, jak się robi dobry marketing atrakcjom w województwie? Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Piotr Mielec z OROT-u.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Gdzie Opole jest bardziej popularne – w Czechach czy na Ukrainie? Jak samorząd współpracuje z miastami partnerskimi? W "Poglądach i osądach" naszym gościem będzie Magdalena Matyjaszek z Urzędu Miasta Opola, która opowie jak stolica województwa promuje się za granicą.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »