Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 października 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Retransmisja koncertu ze Studia M z dnia 6 października. Na radiowej scenie wystąpił tenor Remigiusz Kuźmiński. Ponadto usłyszymy nagrania z płyty duetu Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński. José Cura – argentyński tenor, dyrygent, reżyser, scenarzysta i fotograf, znany z oryginalnych i wyrazistych przedstawień bohaterów operowych.

Zapraszają od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU

Muzyka łagodzi obyczaje...i pomaga żyć. Przypomnimy sobie dwa reportaże nutami przybrane, ale różne barwy życia opisujące.

"Szlifować ten tenor", reportaż Andrzeja Russaka z roku 1988 zaprowadzi nas w świat miłości do muzyki, miłości bezwarunkowej, bo ...amatorskiej. Antoni Biloński, śpiewak, tenor - amator, a wykonujący zawód złotnika, opowiedział o swojej życiowej pasji, jaką było śpiewanie utworów klasycznych. Reportaż został pieśniami w wykonaniu bohatera audycji ozdobiony, w czym także zasługa Władysława Gawrońskiego, znakomitego realizatora dźwięku, który przez kilkadziesiąt lat pracy w radiu współpracował przy tworzeniu tysięcy audycji. Przypomnijmy sobie zatem tę rozśpiewaną historię, pozwólmy się uwieść jej czarowi...

"Kocham cię życie", to reportaż z roku 2007, wywołany telefonem do radia. Zadzwoniła pani, która kiedyś zawodowo śpiewała na estradach Jugosławii i Austrii. Znalazła się w dramatycznej sytuacji i chciała się komuś po prostu wyżalić. Nagrałem reportaż o jej życiu - pełnym radości i smutków. Sami Państwo ocenią, którą z refleksji zachować na dłużej.

Od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »