Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Karel Gott i płyta "My Czech Favourites"

Mnóstwo płyt w milionowych nakładach, sprawia, że trudno wybrać jedną na pierwsze spotkanie, ale jako, ze podobnie, jak w przypadku wielu gwiazd z jego pokolenia, największe sukcesy przypadły na lata 70-te, stąd też i płyta z tego okresu, do tego z ulubionymi przez Artystę utworami, z których wiele i u nas cieszyło się wielką popularnością z "Lady Carneval" na czele.

Kris Kristofferson i płyta "Songs of Kristofferson"

W Polsce zapewne bardziej znany jako aktor (u nas zaczęło się od kultowego "Konwoju"), w Stanach bez wątpienia równie popularny jako piosenkarz country (do tego w wielu przypadkach sam komponujący i piszący piosenki), z wielkimi przebojami na koncie jak "Me and Bobby McGee" śpiewana także przez Janis Joplin, który tutaj usłyszymy, bowiem na płycie znalazły się jego największe przeboje lat 70-tych.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W programie „Śladami Kresowej Atlantydy” powiemy o polsko – ukraińskim spotkaniu ekspertów zajmujących się obustronnymi relacjami. Po raz 12 konferencja taka odbyła się w Jaremczu na Ukrainie. Jednym z moderatorów dyskusji był tam Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Przedstawimy jego opinię na temat dotychczasowych stosunków polsko-ukraińskich oraz ich perspektyw po zmianie prezydenta i wyborach parlamentarnych u naszego wschodniego sąsiada. Zaprezentujemy też fragment ciekawego programu radiowego, który przygotowało Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie).

Od 19:05 do 20:00 do słuchania zaprasza Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »