Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Frument - zespół, który od początku swego istnienia nie boi się wyzwań. Grają folk po swojemu z mieszanką popu, jazzu i muzyki latynoskiej. Założycielem i liderem grupy jest Patryk Walczak.

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński - polsko-gambijski duet, w którym kameralistyka o europejskim rodowodzie miesza się z jazzem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Dzisiejszy program zdominuje siatkówka na najwyższym poziomie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, najlepszy klub w tej dyscyplinie w naszym kraju świętuje bowiem na własnych obiektach swoje 25-lecie. W programie sobotniej imprezy jest między innymi spotkanie z gwiazdami światowej siatkówki, kultowymi zawodnikami Mostostalu i oficjalna prezentacja pierwszego zespołu. Kibice zobaczą również towarzyskie spotkanie mistrzów Polski z mistrzem Anglii - Polonią Londyn z legendarnym brazylijczykiem Gibą w składzie. Obszerna relacja z tego wydarzenia w naszej audycji.

W drugiej części programu będziemy relacjonować na żywo spotkanie siatkarzy ZAKSY, ale tej ze Strzelec Opolskich z MCKiS Jaworzno w ramach rozgrywek I ligi. Beniaminek z Opolszczyzny jest aktualnie na 9. miejscu, a drużyna z Jaworzna plasuje się na 4. pozycji w tabeli.

Sporo miejsca poświęcimy również jednej z największych imprez górskich w regionie - Opolskiemu Festiwalowi Gór, który w tym tygodniu odbywa się w stolicy województwa.

Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 Grzegorz Frankowski.

Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »